1944“Kolaylık Elektrik San. ve Tic. A.Ş” olarak elektrik sektöründe faaliyet gösteren firmamız 1940 yılında İstanbul Vezneciler semtinde elektrik tesisat ve elektrikli cihazların tamiri işleriyle hizmete başlamıştır.

Şirketimizin kurucusu Albert Benmahir’in 1944 yılında vefatıyla birlikte eşi RebecaBenmahir şirketin başına geçmiş ve “Kolaylık Elektrik Evi- RıfkaBenmahir” unvanıyla şirket faaliyetlerine devam etmiştir.

1953


1953 yılında tezgâhtar olarak işe başlayan Rüstem Doğan, Rebeca Hanım’ın İsrail’e taşınma kararıyla 1970 yılında şirketi devralmıştır.

1971


1971 yılından itibaren “Kolaylık Elektrik Kolektif Şirketi” unvanı ile ticari hayatına devam eden firmamız, bir yandan elektrik malzemeleri satışına da başlamıştır.

1991


1991 yılında “Kolaylık Elektrik San. Ve Tic. A.Ş.” olarak güncellenen unvanımızla satış faaliyetlerinin yanında tesisat malzemeleri üretimine de başlanmıştır.

1999


1999 yılında endüstriyel aydınlatma sektörüne giren firmamız, ürün gamını ve üretim alanını genişleterek bu sektörde aranan bir marka haline gelmiştir. 2000li yıllarda proje departmanının da firma bünyesine katılmasıyla kamu ve özel sektördeki ihalelere adını yazdıran firmamız hem pazar payını hem de ürün ve müşteri portföyünü genişletmiştir.

2018


2018 yılında “Elmeksan” markasının satın alınmasıyla mevcut şalt grubu imalatının yanında farklı bir marka altında yeni ürünler imal ederek bu marka ile de ihalelerde yerini almıştır.

2020


2020 yılında şalt grubunda kendini yenileyen firmamız ”d-tech” markası ile daha iddialı ürünler üreterek elektik dağıtım ve iletim firmalarına yeni ürünler sunmaya başlamıştır.

2021


Hâlihazırda Beylikdüzü Organize Sanayi bölgesinde 4000 m2 kapalı alanda endüstriyel aydınlatma ürünleri, şalt grubu ürünleri konvansiyonel aydınlatma ürünleri ve LEDli aydınlatma ürünleri imalatımızı devam ettirmekteyiz. Donanımlı mühendislerden ve teknik elemanlardan oluşan Ar-Ge, laboratuvar, kalite, planlama, proje ve satış departmanlarıyla müşterilerimize en iyi hizmet ve kaliteli ürünü sunmayı hedeflemekte olan firmamız bunun yanı sıra satış sonrası hizmeti ile de müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmaya özen göstermektedir. Gerek Anadolu’da bölgesel satış personeli ile gerekse yurtiçi ve yurtdışı satış kadrosu ile müşterilerimize en iyi kalite politikası yanında en iyi fiyat politikasını sunmaya da özen göstermekteyiz.

Karaköy Büyük Hendek caddesinde bulunan 300 m2showroom ve ofisimiz, Perpa Ticaret Merkezinde bulunan 3 katlı showroom ve depomuz ile ayrıca Azerbaycan Bakü’de bulunan şirket iştirakimiz ile de yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerimize devam etmekteyiz.

Zamanla ulusal ve uluslararası standartlar doğrultusunda ürün ve hizmet kalitesini çeşitli belgelerle tescillemiş olan firmamız ISO 9001:2015, CE ve TSE belgelerine sahip olup; gerek ürün gerekse ürün bileşenleri için de YTÜ, Boğaziçi Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi gibi kamu veya vakıf üniversitelerinde yapılan test raporları ile ICMET, LVT gibi akredite özel test laboratuvarından alınan belgeler ile de kalitesini hep daha üst seviyeye taşımıştır. İlerleyen dönemlerde de ihtiyaçlar ve müşteri talepleri doğrultusunda standartlaşma ve belgelendirme çalışmalarına devam edecektir.

Müşterilerimize doğru ve verimli ışık sağlayabilmek adına yeni teknolojik gelişmeleri takip etme ve Ar-Ge faaliyetlerini hızlı ve doğru adımlarla gerçekleştirme çalışmalarımız devam etmektedir. İstikrarlı, ilkeli ve güven esasına dayalı dürüst ticaret anlayışı, firmamızın her zaman önceliği olmuştur ve olmaya devam edecektir. Sadece aydınlatma değil aynı zamanda insan odaklı düşünmeyi de kendimize amaç edindiğimizden enerji verimliliği, insan sağlığı ve doğanın korunması adına doğru tasarımlarla imalatımızı devam ettirmek yeni hedefimiz olacaktır.

Birlikte çalıştığımız ve çalışacağımız değerli müşterilerimizden gelen öneri ve talepler doğrultusunda Kolaylık Elektrik San. Ve Tic. A.Ş olarak büyümeye ve daha iyi işler yapmaya devam edeceğiz.